Fully automatic MEA package line, from rolls to packaged product – SEC-H500-ML
Equipment introduction:
Commonly used glue
Multi-valve picture display
Model | SEC-H500-ML |
Applicable product range | 500(X)╳300(Y) ╳5(Z)mm |
Cycle time | ≤25s/PCS |
MEA packaging accuracy | ≤±0.2mm |
Raw material roll outer diameter | 500mm |
Raw material roll width | ≤500mm(Customizable) |
Temperature range | Room temperature – 150℃(Adjustable) |
Temperature control precision | ≤±1℃ |
Five-in-one rated pressing force | 20T |
Seven-in-one rated pressing force | ≤5T |
Inspection method | Flow method, pressure method |
Operating system | Windows 10 + PLC |
Power supply | AC220V,50-60HZ 150Kw |
Machine footprint | L30000╳W5000╳H2600mm |
Working environment | Humidity:20-90%, Temperature: 0-40℃ |
Main functions:
Optional functions:
Project
The LED Drive Power, Machine SEC-3030C
Project Background
Project Features
Heat dissipation, moisture proof, waterproof, flame retardant
Project Advantages
2. Dynamic mixing, uniform mixing, no dripping;
3. Nano ceramic screw pump, good wear resistance;
4. 12CC screw pump, fast glue output speed, 30g/sec;
5. It has the function of pump pressure detection to ensure quality and safe production;
6. It has dynamic fault detection function to ensure quality and safe production;
7. Optional large-capacity storage barrel, saving feeding time and improving efficiency;
8. Online glue filling, without manual operation, automatic connection operation.
We are direct manufacturer.
Depends on terms and conditions, negotiable.
EXW, FOB,CIF…
Yes, we can produce according to the tested result. We can also product base on your design.
Yes, we will test 100% before delivery.
Yes. Dual-fluid models with 1:0.8~1:1.2 mixing ratio control are available.
0.1mm diameter with ultra-fine nozzles (requires low-viscosity fluids).